

КГ №23
24.03.2025 - оновлено відомості щодо вибору електронних версій підручників для
1, 2 класів на 2025-2026 навчальний рік
НАЦІОНАЛЬНА ПОЛІЦІЯ ІНФОРМУЄ
Шахрайські схеми. Прості правила безпеки
Заради попередження й протидії шахрайству Національна поліція України інформує громадян про наявні небезпеки та закликає бути пильними. В інфографіці представлено найбільш поширені способи маніпуляцій шахраїв, розкрито принцип дії шахрайських схем, які використовують зловмисники з метою матеріальної наживи навіть у період воєнного стану в країні. Національна поліція розповідає про основні правила безпеки, які допоможуть викрити аферистів.
Не дозволяйте себе ошукати, будьте пильні та уважні!
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА З ПИТАНЬ ПРАЦІ ІНФОРМУЄ
Як не потрапити на гачок непорядних работодавців
МІЖНАРОДНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРАЦІ ІНФОРМУЄ
Примусова праця. Як роспізнати та уникати
Памятка для вимушених переселенців про те, як не стати жертвою примусової праці.
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА З ПИТАНЬ ПРАЦІ ІНФОРМУЄ
Задекларована праця
Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення тощо.
Підпунктом 2 пункту 4 Положення визначено, що Міжрегіональне управління координує відповідно до законодавства роботу місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, інших суб’єктів господарювання у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення тощо.
Підпунктом 38 пункту 4 Положення визначено, що Міжрегіональне управління проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу з питань, що належать до його компетенції, у тому числі з питань недопущення дискримінації на робочих місцях ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД.
Підпунктом 40 пункту 4 Положення визначено, що Міжрегіональне управління забезпечує роботодавців і працівників інформацією та роз’ясненнями щодо ефективних засобів дотримання законодавства та запобігання можливим його порушенням.

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА З ПИТАНЬ ПРАЦІ ІНФОРМУЄ
Примусова праця та торгівля людьми
Примусова праця – робота або служба, що вимагається від будь-якої особи під загрозою якогось покарання, для котрої ця особа не запропонувала добровільно своїх послуг (за ст. 2.1. Конвенції МОП № 29 про примусову працю).
Які основні ознаки свідчать, що людина працювала під примусом?
✔️відсутність згоди на роботу (її недобровільний характер);
✔️фізичне утримання на місці виробничої діяльності, обмеження свободи пересування;
✔️психологічне примушення;
✔️робота без оплати (наприклад, задля погашення боргу) або за дуже низьку платню;
✔️робота в умовах, несумісних з поняттям гідної праці;
✔️обман відносно виду та умов праці;
✔️утримання посвідчень особи або інших документів;
✔️загроза покарання (засоби утримання в ситуації примусової праці);
✔️фактичне насильство або явна загроза.
Державна служба з питань праці
