top of page

ЧАДНИЙ ГАЗ

Прості правила для дітей та батьків, що допоможуть вберегти від чадного газу.

Небезпека чадного газу

Цей газ - без запаху, без смаку, без кольору та легко змішується з повітрям.

Утворюється через відсутність у повітрі необхідної для горіння кількості кисню, а тому може накопичуватися у невеликих кухнях та приміщеннях, де встановлені газові прилади.

Chadniy gas.jpg

ПРО ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ

Дії у разі виявлення вибухонебезпечного предмету

Правила поводження із підозрілими вибухонебезпечними предметами, у тому числі замаскованими під них речами на зупинках, у транспорті, людних та інших місцях.

Explosive.jpg

ЯК ЗБЕРЕГТИ ЗДОРОВ'Я ТА ЖИТТЯ ДІТЯМ

Батькам та дітям - нагадування щодо безпеки життєдіяльності від ДНС

Даються поради щодо поводження на пляжах біля води та місцях відпочинку, при зіткненні з пожежею, вибухонебезпечними предметами, отруйними грибами та зміями.

Безпека дитини дома

Поради рятувальників. Щоб зберегти життя та здоров’я дітей, ви маєте їх пам’ятати та дотримуватися:
 

1. Не залишайте дітей дошкільного віку одних, навіть на короткий час!
 

2. Навчіть користуватись телефоном для виклику екстрених служб: 101 – Служба порятунку, 102 – поліція, 103 – швидка медична допомога, 104 – газова служба.
Також, якщо біда чи хвороба захватила зненацька, а дитина одна вдома, вона повинна знати, що необхідно зателефонувати близьким, звернутися до сусідів, викликати відповідну екстрену допомогу та чітко назвати свої координати.

 

3. Забороняйте дітям підбирати на вулиці незнайомі предмети. Вони можуть бути вибухонебезпечними;
 

4. Оснастіть електророзетки в вашій квартирі заглушками. Не допускайте дитину до газових та електричних приладів. Не дозволяйте дітям самостійно газові та електроприбори;
 

5. Зберігайте небезпечні предмети (ліки, сірники, запальнички, гострі та ріжучі інструменти) в недоступних місцях;
 

6. У дітей необхідно формувати основи безпеки життєдіяльності - постійно.
 

Рекомендуємо проводити бесіди в цьому напрямку з приведенням різних прикладів, розглядом ілюстрацій та розігруванням ситуацій «Що ти робитимеш, якщо (можете застосувати ігрові вправи).
І пам’ятайте, що приклад старших є для дітей кращим методом виховання!

Дітям про безпеку.jpg
Листовка побут-2016.jpg
Вибухонебезпечні і підозрілі предмети.jp

ЯК ЗБЕРЕГТИ ЗДОРОВ'Я ТА ЖИТТЯ ДІТЯМ

Батькам та дітям - нагадування щодо безпеки життєдіяльності від ДНС

Даються поради щодо поводження на пляжах біля води та місцях відпочинку, при зіткненні з пожежею, вибухонебезпечними предметами, отруйними грибами та зміями.

Безпека дитини на карантині

Діти вдома: поради батькам на період карантину
 

1. Заховати з поля зору потенційно небезпечні чи заборонені для користування предмети (запальнички, алкоголь, ліки, хімічні рідини, інструменти, тощо).
 

2. Важливо провести дитині інструктаж та нагадати про основні правила поведінки в побуті, наголосити, щоб вона не відчиняла двері незнайомцям, не гралась з вогнем та електроприладами.
 

3. Перевірити, чи знає дитина ваш телефон та телефони екстрених служб напам’ять.
 

4. Обговорити періодичність зв’язку - наприклад, зідзвонюватися кожну годину або присилати повідомлення у месенджерах.
 

5. Підготувати для дитини цікаве завдання, щоб їй було чим зайнятися на самоті. Скласти разом розпорядок дня (графік прийняття їжі, вивчення уроків).
 

6. Нагадати про правила або заборони відкриття вікон та балкону, а також встановіть перелік дозволених для користування електроприладів.
 

7. Заручитися допомогою близьких або роботодавця, щоб у невідкладному випадку хтось з дорослих міг терміново приїхати до дитини.
 

Чим якіснішу підготовчу роботу ви проведете, тим більш впевненою буде ваша дитина, а ви будете більш спокійними. Крім того, нагадуємо про відповідальність батьків перед законом. Відповідно до чинного законодавства, якщо з дитиною, яка молодше 14 років, що-небудь трапиться або вона здійснить будь-яке правопорушення, то за її дії будуть відповідати батьки.

bottom of page