top of page
 ПРО ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНІ ЦЕНТРИ

Інклюзивно-ресурсний центр

Якщо відчуваєте занепокоєння щодо розвитку дитини віком від 2 до 18 років (незалежно від наявності в дитини інвалідності чи встановленого діагнозу) або маєте намір визначити чи є в дитини наявність особливих освітніх потреб, тоді Вам прийдуть на допомогу комунальні установи «Криворізький інклюзивно-ресурсний центр №1» та «Криворізький інклюзивно-ресурсний центр №2» (далі – Інклюзивно-ресурсний центр, скорочено - ІРЦ).

Посилання на портали ІРЦ, де можна звернутися для отримання консультації або створити особистий кабінет для запису на комплексну оцінку:

Криворізький інклюзивно-ресурсний центр №1

 

Криворізький інклюзивно-ресурсний центр №2

ИРЦ.jpg

Контакти та адреси

Криворізький інклюзивно-ресурсний центр №1:

50084, м. Кривий Ріг, вул. Покровська (Подбєльського), 21-а

телефон (097) 607-36-48

ел. пошта kirz1kmr@i.ua

 

ГРАФІК РОБОТИ:

понеділок - п’ятниця з 08:30 до 17:00, перерва 13:30-14:00

Криворізький інклюзивно-ресурсний центр №2:

50082, м. Кривий Ріг, вул. Чарівна (Косигіна), 22А
телефон
(097) 521-04-94
ел. пошта irc2kmr@gmail.com
сайт https://kukirc2kr.blogspot.com

 

ГРАФІК РОБОТИ:

понеділок - п’ятниця з 08:30 до 17:00, перерва 13:30-14:00

ДІЯЛЬНІСТЬ:

  1. Проводить комплексну оцінку з метою визначення особливих освітніх потреб дитини.

  2. Розробляє рекомендації щодо освітньої програми для дитини з особливими освітніми потребами.

  3. Надає психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги.

  4. Педагогічні працівники інклюзивно-ресурсного центру беруть участь у роботі команд психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами у школах і  закладах дошкільної освіти.

  5. Проводить моніторинг динаміки розвитку дитини не менше, ніж двічі на рік.

  6. Надає консультацію та методичну допомогу вчителям і вихователям з питань організації інклюзивного навчання.

  7. Консультує батьків або законних представників дітей з особливими освітніми потребами стосовно зарахування до закладів освіти.

Надає психологічну допомогу, проводить бесіди з батьками (законними представниками) дітей з особливими освітніми потребами.

ЩО ТАКЕ КОМПЛЕКСНА ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНА ОЦІНКА РОЗВИТКУ ДИТИНИ?

Це процес збору та інтерпретації кількісної та якісної інформації про особливості розвитку дитини з метою визначення її особливих освітніх потреб, в тому числі коефіцієнта її інтелекту.

 

ЯК ПРОЙТИ КОМПЛЕКСНУ ОЦІНКУ РОЗВИТКУ ДИТИНИ В ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНОМУ ЦЕНТРІ

Подати заявку на відвідування ІРЦ та отримати запрошення на консультацію можна онлайн, або особисто приїхати до інклюзивно-ресурсного центру та подати заяву (при собі необхідно мати паспорт одного з батьків та свідоцтво про народження дитини).

 

ЩО САМЕ ВХОДИТЬ В КОМПЛЕКСНУ ОЦІНКУ РОЗВИТКУ ДИТИНИ

Комплексна оцінка проводиться індивідуально за такими напрямами:

  • оцінка фізичного розвитку дитини – визначення рівня її загального розвитку, відповідності віковим нормам, розвитку дрібної моторики, способу пересування тощо;

  • оцінка мовленнєвого розвитку дитини – визначення рівня розвитку та використання вербальної/невербальної мови, наявності мовленнєвого порушення та його структури;

  • оцінка когнітивної сфери дитини – визначення рівня сформованості таких пізнавальних процесів: сприйняття, пам’ять, мислення, уява, увага;

  • оцінка емоційно-вольової сфери дитини – виявлення її здатності до вольового зусилля, схильностей до проявів девіантної поведінки та її причин;

  • оцінка освітньої діяльності дитини – визначення рівня сформованості знань, умінь, навичок відповідно до освітньої програми чи основних критеріїв формування вмінь і навичок дітей дошкільного та шкільного віку.

У разі потреби фахівці інклюзивно-ресурсного центру можуть проводити комплексну оцінку за іншими напрямами, зокрема, визначення рівня соціальної адаптації, взаємовідносин із однолітками, дорослими. Всі послуги інклюзивно-ресурсного центру надаються безкоштовно.

ПАМ'ЯТКИ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ З ООП

Пам'ятки

Про права батьків (1) та щодо подання документів на іклюзивне навчання до закладу (2).

Инклюзия. Памятка 1.jpg
Инклюзия. Памятка 2.jpg
bottom of page