top of page

СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ

Стратегія розвитку КГ № 23 на 2023-2027 роки

 

Загальні положення

Пріоритетним напрямком сучасної освітньої системи України, що підтверджено сучасними державними законами та нормативними документами, є доступ до якісної освіти, до найкращих світових здобутків у освітній галузі. Концепція Нової української школи, Державний стандарт початкової освіти та Державний стандарт базової і повної загальної середньої освіти орієнтує педагогів на перехід від декларування переваг особистісної моделі до її практичного впровадження. Визначено вимоги до навчальних досягнень учнів, які відповідають змісту і структурі предметних компетентностей (учень знає, розуміє, застосовує, аналізує, виявляє ставлення, оцінює, тощо). Разом із предметною підготовкою за роки здобуття базової загальної середньої освіти діти мають оволодіти ключовими компетентностями: умінням вчитися, спілкуватися державною мовою, математична і базова компетентності в галузі природознавства, інформаційно – комунікаційна, соціальна і громадянська, загальнокультурна, підприємницька, здоров’язберігаюча.

Діяльність закладу освіти ґрунтується на засадах особистісно – орієнтованого підходу. Відповідно до Концепції Нової української школи заклад освіти працюватиме на засадах «педагогіки партнерства». Основні принципи цього підходу:

– повага до особистості;

– доброзичливість і позитивне ставлення;

– довіра у відносинах;

– діалог – взаємодія – взаємоповага;

– розподілене лідерство (проактивність, право вибору та відповідальність за нього, горизонтальність зв’язків);

– принципи соціального партнерства (рівність сторін, добровільність прийняття зобов’язань, обов’язковість виконання домовленостей).

Основна мета діяльності закладу – це безперервний процес підвищення ефективності освітнього процесу з одночасним урахуванням потреб суспільства, потреб особистості учня. Цьому сприяє застосування новітніх досягнень педагогіки та психології, використання інноваційних технологій навчання, комп’ютеризація освітнього процесу, допрофесійна підготовка здобувача освіти.

 

Мета та завдання Стратегії розвитку

Мета: створення умов для забезпечення в закладі освіти якісної, сучасної, індивідуально-орієнтованої системи освіти для дітей з особливими педагогічними потребами відповідно до вимог в суспільстві, запитів особистості й потреб держави; забезпечення ефективного управління розвитком закладу освіти.

Відповідно до загальної мети, місією навчального закладу є різнобічний розвиток особистості дитини відповідно до її вікових та індивідуальних психофізіологічних особливостей, формування в неї загальнокультурних і морально-етичних цінностей, ключових і предметних компетентностей, необхідних життєвих і соціальних навичок, що забезпечують її готовність до продовження навчання, життя у демократичному суспільстві. Найціннішим результатом освіти в особистісному вимірі є здорова дитина, мотивована на успішне навчання, дослідницьке ставлення до життя; це учень/учениця, які вміють вчитися з різних джерел і критично оцінювати інформацію, відповідально ставитися до себе та інших людей, усвідомлювати себе громадянином / громадянкою України, вміти реалізувати себе в суспільстві.

 

На реалізацію визначеної мети спрямовані основні завдання діяльності закладу освіти: 

  • створення належних умов для функціонування системи освіти навчального закладу, яка забезпечує розвиток, виховання і навчання дитини з особливими освітніми потребами, ґрунтується на єднанні сімейного та суспільного виховання;

  • сприяння гуманізації відносин в закладі та сім’ї,

  • забезпечення суттєвого зростання якості освіти, створення комплексу умов рівного доступу до неї;

  • створення шкільного середовища, що сприятиме прагненню учнів до самопізнання, самоаналізу, саморозвитку;

  • модернізація матеріально-технічної бази закладу;

  • створення інформаційно-навчального середовища, упровадження новітніх відкритих навчальних систем і відповідних педагогічних технологій;

  • створення умов реалізації початкової освіти Нової школи; яка поділяється на два цикли (1-2 класи та 3-4 класи):

  • створення умов впровадження базової середньої освіти Нової школи, яка поділяється на два цикли (5-6 класи та 7-9 класи):

 

Основні шляхи реалізації Стратегії

Умови реалізації Стратегії

Умовами реалізації пріоритетних напрямів Стратегії є запровадження нових педагогічних та управлінських технологій:

  • впровадження системи постійного відстеження динаміки змін в освіті;

  • оновлення функцій управління відповідно до нових видів управлінської діяльності;

  • реальне забезпечення відкритості та доступності освітньої галузі закладу освіти перед громадськістю.

 

Очікувані результати реалізації заходів Стратегії

Основними очікуваними результатами вирішення завдань є:

  • формування культури спілкування та інформаційної культури учасників освітнього процесу;

  • впорядкування інформаційного обміну баз даних;

  • мотиваційний аспект набуття знань учнями;

  • розвиток соціальної та комунікативної активності учнів;

  • формування в учнів навичок ефективного спілкування;

  • формування в учнів культури збереження і зміцнення свого здоров’я;

  • створення безпечного інформаційного та  толерантного шкільного середовища;

  • формування системи моніторингу освітнього процесу з метою аналізу стану та динаміки розвитку закладу освіти.

  • надання доступу педагогічним працівникам та учням до сучасних інформаційних ресурсів та технологій;

  • підняття освітнього процесу на новий якісний рівень;

  • залучення громадськості, батьків, учнів до плідної співпраці з метою розвитку закладу освіти.

 

Матеріально-технічне та фінансове забезпечення

Стратегія розвитку реалізується в межах загального обсягу видатків, виділених державним, обласним, місцевим бюджетом на відповідні роки, а також передбачає залучення позабюджетних коштів інвесторів, меценатів, громадських фондів, інших юридичних і фізичних осіб, що не суперечить чинному законодавству України. Матеріально-технічна частина Стратегія щорічно коригуватиметься  реальними можливостями бюджетних та позабюджетних  надходжень.

bottom of page